Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

3 yıl önce
378 kez görüntülendi

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, bankalar ile yapacağınız işlemler sırasında finansal geçmişinizin analiz edildiği puanlama sistemidir diyebilir. Günümüzde bir banka ile çalışacağınız zaman ister kredi çekmek için olsun isterse kredi kartı almak için bakılacak olan ilk şey kredi notunuzdur. Kredi notu yapacağınız bütün finansal işlemler için sizin referansınız niteliğinde olan puandır.

Kredi notu yüksek olduğu zaman bu sizin açınızdan oldukça güzel bir durumdur. Aksi takdirde yapmak istediğiniz işlemlerde önünüzde hep bir engel olacaktır.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Kredi notu öğrenme işlemi daha önce Kredi Kayıt Bürosu’nun web sitesi üzerinden yapılıyordu. Şimdi ise bu işlem Findeks üzerinden yapılıyor.

Findeks ile kredi notunuzu öğrenmeniz sadece birkaç adım ile mümkün. Findeks’e üye olan bankalarda ve diğer finansal kurumlara olan borcunuzu öğrenebilir ve kredi notunuzu bu sistem üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Findeks ile kredi notu sorgulama işlemi ilk seferde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bunun için T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girmeniz gerekmektedir. Findeks aracılığı ile şuan ki finansal durumunuzu, kredi notunuzu ve bunun gibi bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Findeks ile yaptığınız ilk sorgulamanın dışında olan sorgulamalar 4 TL ile ücretlendirilmektedir. Bu ücret karşılığında aynı hizmeti almaya devam edebilirsiniz.

Findeks dışında bazı firmalar tarafından kredi notu öğrenme işlemi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Fakat bu sorgulamaların ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Bu anlamda en güvenilir kaynak Findeks olacaktır.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer düşük ise kredi kartı ya da kredi borcunuz varsa ödemelerini düzenli olarak yapmalısınız. Kredi notunu etkileyen en önemli etmen bunlardır. Ödemeleriniz düzene girdiği takdirde kredi notunuzda artış olacaktır.Kredi notunuzu küçük bir ücret karşılığında findeks.com adresinden sorgulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kosgeb Nedir Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizde Kosgeb hibe kredisi, Kosgeb nedir ve Kosgebe nasıl başvuru yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık