Sponsorlu Bağlantılar

Banka Kredi Onay Sorgulama

4 ay önce
252 kez görüntülendi

Banka Kredi Onay Sorgulama

Herhangi bir bankaya kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle alacağınız kredi türüne göre bankanın faiz miktarı, ödeme seçenekleri ve kolaylıkları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunlar gibi kredi özelliklerini inceledikten sonra hangi bankadan kredi çekmek istediğinize karar verdiyseniz, sizin için esas süreç başlıyor demektir.

Kredim Neden Onaylanmadı?

Kredi başvurusu yaptıktan sonra bu işleminizin onaylanması için belirli bir süre geçer. Bu süre zarfında başvuru sahibi de kafasında çeşitli red seneryoları kurabilir.

Eğer daha önceden kredi çektiyseniz ve ödemeleriniz fazlasıyla düzensiz ise kredi notunuz düşük çıkacaktır ve banka size kredi vermeyebilir. Bu durum, 6 aylık bir süre zarfında düzeltilebilmektedir. Ödemelerinizi düzenli yapar ve hesabınıza giriş çıkış yapan para miktarını belirli bir seviyede tutarsanız 6 ayın sonunda makul bir miktarda kredi çekebilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzun ya da çektiiğiniz kredinin ödemesini hiçbir şekilde gerçekleştirmediyseniz şu an kara listede ya da kırmızı kalem yeme durumunda olabilirsiniz. Bu sistemler yasal takip süreci içerisinde yer almaktadır ve bu dönemde size kredi çıkması imkansızdır o nedenle başvuru yapmanıza da gerek olmamaktadır.

Daha önce hiç kredi kartı kullanmadıysanız ya da herhangi bir bankadan kredi çekmediyseniz yine kredi talebiniz red ile sonuçlanabilir. Bu durum çoğu kişi tarafından şaşkınlıkla karşılansa da bankacı gözüyle bakıldığında mantıklı bir açıklaması bulunmaktadır. Hiçbir kredi geçmişinizin bulunmaması bankalar tarafından belirsizlik ya da bulanık bir durum olarak adlandırılır ve bu kişilere kredi ya da kredi kartı verilmeme ihtimali yüksektir.

Kredi Onayı

Kredi başvuru onayı konusunda bir bilgi edinebilmek için, başvuru yaptığınız bankanın şubesine, internet bankacılığına ya da mobil hizmetlerine ulaşarak kişisel bilgilerinizi kullanmanız ve gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Risk Merkezi Nedir? başlıklı makalemizde kredi risk merkezi, kredi risk merkezi uygulaması ve kredi riske merkezi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Özcanuyar dedi ki:

    Acil nakite ihtiyacım var

Yorum Yaz


Yukarı Çık