Sponsorlu Bağlantılar

Hibe Kredi-Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

2 ay önce
304 kez görüntülendi

Hibe Kredi-Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Yeni bir iş açma ya da geliştirme için hibe kredi ya da geri ödemesiz kredi alınabilmektedir. Ancak tahmin edileceği gibi bu kredi genellikle devlet destekli olarak verilir ve belirli koşulları yerine getirmek gereklidir. Gerekli koşullar yerine getirildikten sonra başvurunuz değerlendirmeye alınır ve sonuç onaylanır ya da askıya alınır. KOSGEB hibe kredi ile özdeşleşen bir kurumdur.  Başvuru potansiyeli olanlar şu kişilerdir:

 • Henüz bir işletmesi olmayan girişimciler
 • 250 kişiye kadar çalışanı olan KOBİ’ler
 • Sivil toplum kuruluşları ve belediyeler
 • Zanaatkârlar ve çiftçiler
 • Sanayiciler ve daha birçok kişi ve kurum başvuru yapabilmektedir.

KOSGEB Hibe Kredisi

50 bin TL’ye kadar harcaması olan yeni girişimciler ya da işini geliştirmek isteyenler başvuru yaparak hibe kredi alabilmektedirler. Ancak KOSGEB belirli şartlar sunar. Girişimcilik eğitim sertifikası, iş planı ve başvuru sonrasında değerlendirme yapılır. Ücretsiz verilen 70 saatlik girişimcilik kursu sonrasında sertifika alınır ve iş planı hazırlanır. Bunların iyi şekilde projelendirilmesi önemlidir. Değerlendirme sürecinde olabildiğince doğru ve detaylı şekilde proje hazırlanmalıdır. Akabinde belgelerle beraber KOSGEB başvurusu yapılır ve onaylanırsa, kaydınızı yaptırmanız gerekir.  Kurumsal web sitesinden beyanname doldurmanız neticesinde kredi bekleme süreci başlar. Hibe krediden yararlanmak için önce sizin gereken harcamaları yapmanız ve sonra da bunu geri almak üzere faturalandırma yapmanız gerekir. Bu şekilde 50 bin’e kadar parayı alabilirsiniz. Ancak ücret kapsamında her ürün olmayabilir. Faturalandırılan ürüne de dikkat etmek gerekir.

KOSGEB Sera Kredisi

KOSGEB sera kurmak ve iş geliştirmek isteyenler için 30 bin TL hibeli 70 bin geri ödemeli kredi imkânı da vermektedir. Başvuru için gereken koşullar aynı süreçte devam eder. Sertifika ve iş planı gerekir.

Bir önceki yazımız olan Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? başlıklı makalemizde düşük kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notu hesaplama ve kredi notumu nasıl yükseltirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Hibe Kredi-Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. levent demir dedi ki:

  15.000 TL İHTİYACIM VAR. ANKARA 05454456440 levent demir.SENETLE ACİL PARA İÇİN ARARSANIZ SEVİNİRİM

 2. Ömer dedi ki:

  Cocugumun evliligi icin 50 bin lazim bana cikarirmisiniz bu parayi acil lutfen

Yorum Yaz


Yukarı Çık