Sponsorlu Bağlantılar

Senetle Para Veren Tefeciler

4 ay önce
35 kez görüntülendi

Senetle Para Veren Tefeciler

Bankalar krediye ihtiyaç duyanların ilk etapta başvurabilecekleri güvenilir kuruluşlardandır. Ancak bankalardan kredi çekme koşullarını sağlayamayan kişiler senetle para veren tefeciler ile iletişim kurarak onlardan yüksek oranda geri ödemeli kredi talebinde bulunurlar. Tefecilerden para almak günümüzde yasal olmayan ancak ihtiyaç sahibi kişilerinde son çare olarak tefecilere başvurdukları kredi sağlanan yerlerdir denilebilir.

Tefecilerin uyguladıkları faiz bankaların uyguladıkları faizler gibi değildir. Bankaların uyguladığı faiz oranları birbiri ile benzerlik gösterir ve hangi kredi türüne ne kadar faiz uygulanıyor ise bu kredi çekmek isteyenler tarafından bilinir. Üstelik geri ödenecek olan toplam aylara bölünür ve ödeme planı çıkartılır.

Ancak tefecilerden alınan borç paranın geri ödenmesi daha yüksek faizler ödenebilir. Kısacası imzalanan senet üzerinde ne kadar borç yazıyor ise kişiler zamanı geldiğinde bu borç ödemek zorundadırlar. Aksi halde ortada bir senet olmasından dolayı borçlular yasal yaptırımlara uğratılabilirler.

Tefecilerden Nasıl Para Alınır

Tefeciler toplumsal hayatta kendi faiz uygulamaları ve kendi kuralları ile ihtiyacı olanlara borç para veren kişilerdir. Bu kişilerden alınan para senet üzerinde yazılan paranın yalnızca bir kısmı olacaktır. Dolayısıyla banka faizlerine göre çok daha fazla faiz uygulanır. Ama yine de acil nakite ihtiyacı olanlar bu kişilerden nakit almak zorunda kalabilirler. Tefecilerden nasıl para alınır bu noktada karşımıza çıkan bir sual olacaktır.

Eğer senet üzerinde yazacak olan borcu tek seferde ödeyebilecek durumunuz olacak ise öncelikle yakın öevrenizde tefecilik yapan kişileri araştırmalısınız. Araştırmalarınız neticesinde size borç para verecek olan tefecilerle imzalayacağınız senetlerin bir nüshasını almanızı öneriyoruz. Eğer senette yer alan borcu ödeyemez iseniz tefecilerden borç almak üzerine imzaladığınız senet mahkeme ortamında sizin borçlu olduğunuzu kanıtlar nitelikte olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvuru Formu başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi başvurusu, Kredi Başvuru Formu ve Kredi çıkarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Senetle Para Veren Tefeciler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık