Sponsorlu Bağlantılar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

3 ay önce
5 kez görüntülendi

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Son yıllarda bankaların giderek birbirleri ile büyük bir rekabete girdiğini görüyoruz. Müşteri sayısını artırmak için kredi faiz oranlarını düşürüp kredi alımını kolaylaştıran bankalar, tüketicilerin büyük takdirini kazanmış durumda. Daha önceden yaptığı kredi başvuruları sırasında sürekli olumsuz yanıt alan birçok kişi, en kolay kredi veren bankalar arayışına gitmektedir. Dönem dönem yapılan kampanyalardan dolayı bazı bankaların gelen her başvuruyu kabul ederek kredi verdiklerini söyleyebiliriz. Genel olarak 1,200 puan kredi notu ve en az 3 ay SGK kaydı olan kişilere kredi veren bankalar, inisiyatif alarak bu oranları düşürerek SGK kaydı olmayan kişilere dahi kredi vermektedir.
Kolay Kredi Veren Bankalar
Tüm sınırları kaldıran bankalar, sadece kişilerin geçmiş yıllarda bankalar ile sorunlu olup olmadıklarına bakmaktadır. Bu aslında iyi bir sonuç gibi görünse de en kolay kredi veren bankalar bu hizmetleri sonucunda daha fazla gelir elde etmektedir. Normal şartlarda kredi alamayan kişiler, yapılan kampanya süreçleri içerisinde daha yüksek kredi oranları üzerinden ihtiyaçlarını gidermektedir. Ödeme durumu olan kişilere kolay kredi vermek bankaların büyük oranda işine gelmektedir. QNB Finansbank, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, HSBC, ING Bank, Fibabank, Odeabank en kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor.
Birçok kişinin aramış olduğu en kolay kredi veren bankalar her ay hatta her yıl değişebiliyor. Bu durumun tamamen banka politikaları ile ilgili olduğunu, bankaların müşteri sayılarını artırmak için girdikleri bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Eğer kredi notunuz ortalama bir değerde ve sabit bir geliriniz var ise normal şartlar üzerinden kredi almanızı tavsiye ederiz. Bu gibi kampanyalardan faydalanarak kredi çekip borcunu ödeyemeyen kişilerin başka herhangi bir bankadan kredi alması imkansız gibi göründüğünü de belirtmek isteriz.

Enpara Faiz Aracı
Enpara Faiz Hesaplama işlemi yapmadan önce öncelikle birikim yapacağınız tutarı net olarak bilmeniz gerekiyor. 100,000 TL’ye kadar olan birikimler için %22 faiz oranı veren banka 100,000 ile 250,000 TL arası için %23 faiz oranı veriyor. 250,000 TL üzeri birikimler için yatırımcıların %24 faiz oranı aldıklarını örülüyor. Bununla birlikte ayın Enparalısı olan kişiler, ek olarak ise %1 faiz oranı kazanıyor. Enpara Faiz Hesaplama işlemini 100,000 TL için 181 gün üzerinden yapacak olursak; Bu süreç içerisinde elde edilen kazançlardan vergi kesintileri yapılacağını unutmayın.
100,000 TL ile vadeli hesap açan kişiler, 181 gün sonucunda net olarak 111,124,44 TL bakiyeye ulaşabilirler. 11, 468,49 TL brüt faize ulaşan yatırımcılar, elde edilen bu gelir üzerinden 344,05 TL gelir vergisinin kesmektedir. Belirtilen süre sonucunda yatırımcıların hesabına net olarak 11, 124,44 TL faiz geliri aktarılmaktadır. Yani 100,000 TL ile birikim hesabı açan bir kiş, aylık ortalama olarak 2,500 TL’ye yakın bir faiz geliri kazanmaktadır. Bu tutar, vadeli mevduat hesabına aktarılan para tutarına göre tamamen değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvuru Formu başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi başvurusu, Kredi Başvuru Formu ve Kredi çıkarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık