Sponsorlu Bağlantılar

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir Miyim?

3 yıl önce
222 kez görüntülendi

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir Miyim?

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir miyim?

Kredi kartı kullanımı, pek çok alışveriş işleminin internetten yapıldığı bir dönemde yaşamamızın getirdiği zorunluluklardan biridir. Bu nedenle günümüzde kredi kartları herkes için büyük bir ihtiyaç olmaya başlamıştır. Özellikle ailesinden uzakta eğitim gören öğrenciler otobüs, tren ya da uçak bileti alabilmek gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi kartı kullanmak zorundadır. Kredi kartı ile yapılan alışveriş daha kolay olmasının yanı sıra aynı zamanda ücret açısından da çok avantajlıdır.

2016 yılı itibariyle hemen hemen her banka öğrencilere yönelik kampanyalar ve mevduat hesapları konusunda bazı düzenlemeler yapmaktadır.

Öğrenci Mevduat Hesabı

Eğer öğrenciyseniz ve 18 yaşından büyükseniz kimlik kartınız ve öğrenci belgeniz ile birlikte istediğiniz bir bankaya giderek öğrenci hesabı açtırabilirsiniz. Öğrenci hesaplarının normal bankalara göre daha çok avantajı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, aile üyelerinizin size yapacağı para gönderme işlemlerinden havale ücreti alınmadığı gibi sizin onlara para göndermenizin sonucunda da herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Tüm bankalarda bulunan öğrenci hesaplarının en büyük avantajı ise hesap işletim ücreti almamalarıdır. Normal mevduat hesaplarından bankaya göre değişen şekillerde 3 ayda bir 15 lira ya da yıllık 60 lira gibi ücretler kesilirken öğrenci hesaplarında böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve yine de mevduat hesabına ihtiyaç duyuyorsanız veliniz ile birlikte bankaya giderek kendi adınıza hesap açtırabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenci kredi kartları da öğrenci mevduat hesapları gibi avantajı bol işlemlerdendir. Örneğin normal kredi kartlarından yıllık para çekimi 100 liralara yaklaşırken öğrenci kredi kartı için her banka ortalama 10 lira kredi kartı kullanım ücreti almaktadır. Kazanacağınız puanlar da diğerlerine göre daha fazla olacaktır

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde kredi notu, kredi notu findeks.com ve kredi puanımı nasıl öğrenebilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

18 Yaşında Kredi Kartı Alabilir Miyim? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık