Sponsorlu Bağlantılar

Balon Ödemeli Araç Kredisi

3 yıl önce
239 kez görüntülendi

Balon Ödemeli Araç Kredisi

Balon Ödemeli Araç Kredisi

Aracını yenilemek, yeni bir araç almak, ticari araç almak ve diğer farklı nedenlerle bankalardan araç kredisi çekme ihtiyacı duyulabilmektedir. Her bankanın farklı dönemlerde sağladığı avantajlarla beraber beli dönemler faiz oranları düşmekte ya da bazı durumlarda taksit sayısı uzatılarak size uygun hale getirilebilmektedir. Ödeme şekillerinden birisi de faiz odaklı olan balon ödemeli kredi şeklidir.

Balon Ödemeli Kredi Nedir?

Genel bir tanımlama yapılırsa, balon ödemeli kredi, kullanılan kredinin ödenmesi sırasında belirlenen sürede sadece faizinin ödenmesi ve vade bittiğinde de toplu ödeme yapılarak borcun kapatılması işlemidir. Örneğin belirli dönemlerde toplu para alıyorsanız, bu ödeme biçimi sizin için uygun olabilir. Emekli ikramiyesini araç ya da konut kredisi alarak değerlendirmek isteyenler örnek gösterilebilir. Ancak balon ödeme taksitlendirmesi bankalar arasında farklılık göstermektedir. Balon kredilerde sabit bir faiz uygulanmaktadır.

Balon Ödemeli Taşıt Kredisi

Yeni bir taşıt almak ya da olanı yenilemek istiyorsanız ve yılın belli dönemlerinde toplu para elinize geçiyorsa, toplu alınan parayı bu südre elinizde bekletmek ve yatırıma devam etmek istiyorsanız, balon ödemeli taşıt kredisi avantajından yararlanabilirsiniz. TEB bankası aracılığıyla uygulamaya başlanabilecek kredide, her ay düşük ödeme yaparak önce araç kredisinin faizini kapatıp vadenizin sonunda da toplamda borcunuzu kapatarak araç sahibi olabilirsiniz. Üstelik bunu sadece araç için değil ev kredisi almak için de kullanabilirsiniz. Her ay düşük para ödeme imkânı ve topluca elinize geçen parayı yatırımla çoğaltma fırsat vermesi bakımından balon kredi oldukça avantajlıdır. Örneğin ev ya da taşıt kredisi fark etmeksizin elinizde toplu para varsa, sadece faizi taksite bağladıktan sonra ödeme yaparken diğer yandan paranız değerlenmeye devam edebilir. Vadeniz dolunca da toplu şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı başlıklı makalemizde faizsiz kredi olur mu, faizsiz kredi veren bankalar ve sıfır faizli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık