Sponsorlu Bağlantılar

Taşıt Kredisi Nedir?

3 yıl önce
229 kez görüntülendi

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi, her türlü taşıt alımı için bankaların müşterilerine verdiği kredi türüdür. Bankalar ikinci el ve sıfır araçlar için farklı krediler vermektedir. Bu krediler ile ilgili bilgi almak için bankalara giderek bilgi almanız gerekmektedir. Size detaylı açıklama yapılacaktır.

Sıfır Araç Kredisi

Sıfır araç kredisi almak için bir müşteriyi bankaya yaptığı başvurusu sonrasında kendisinden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler bankaya göre değişiklik gösterse de genelde aynıdır. Alınacak olan araca dair proforma fatura, krediyi alacak olan müşterinin aylık gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvuru işlemi yapabilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise taşıt kredisini almanız kolay olacaktır.

İkinci El Araç Kredisi

İkinci el araç kredisi almak isteyen müşteriler için bankalar tarafından oluşturulan çeşitli kredi seçenekleri vardır. İkinci el araç kredisi alırken bankalar genelde yaş sınırı uygulaması yaparlar. Bunun amacı müşterinin krediyi ödememesi halinde alınan aracı kolayca paraya çevirebilmektir. Bu yaş sınırlaması bankalara göre farklılık göstermektedir. Fakat genelde bu yaş sınırı 5’tir. İkinci el araç kredilerinde faiz sıfır araç kredisinde ki faizlere oranlara bir ya da iki puan daha fazladır.

Taşıt kredisi kullanımının sürekli düşmekte olduğu bilinen bir gerçektir. Konut kredilerinin kullanımı her geçen sene düzenli olarak artarken taşıt kredilerinin kullanımında bu oran azalmaktadır. Bunun nedeni olarak taşıt kredisi faizlerinde ki artış gösterilebilir.

Taşıt kredisi almak istiyorsanız bütün bankaların avantajlarını ve kredi aldığınız takdirde kazanacağınız fırsatları iyi öğrenmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar aldığınız taşıt için kaskoyu yaptırdığınız takdirde faiz indirimleri uygulamaktadır. Bunun gibi fırsatları araştırarak kredinizi çekmelisiniz. Hemen hemen bütün bankalar taşıt kredisi verektedir. Önemli olan en avantajlı olan krediyi kullanmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Balon Ödemeli Araç Kredisi başlıklı makalemizde balon ödeme şartları neler, balon ödeme taksitlendirilmesi ve balon ödemeli araç kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık