Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Kredi Notu Hesaplama Öğrenme Aracı

2 yıl önce
87 kez görüntülendi

Ücretsiz Kredi Notu Hesaplama Öğrenme Aracı

Kredi notunun önemi bankalar için önemi oldukça büyüktür. Kredi notu, kredi ürünü kullanan tüketicilerin kredi kullandıkları süre içinde değerlendirmeler yapmasıdır.

Kredi notu hesaplaması için belirli uygulamalar bulunmakta ve belirli sayılar arasında değişmekte ve buna Kkb skoru denilmektedir.

Kredi notu skoru 1-1900 arasında değişmektedir. 1’e yakın olduğu zaman hakkınızda adli işlem başlatılabilir. Ve icra işleriyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Kara listeye alınabilir ve bunun sonucunda 5 yıl kredi almanız engellenebilmektedir.

1900’a yakın iseniz kredi notunuz oldukça iyi demektir. Ve istediğiniz kadar kredi alma şansına sahip olabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama herkes tarafından yapılmak istenmekte SMS yoluyla ya da banka aracılığıyla ücretli olarak öğrenilmektedir. Ancak ücretsiz öğrenebileceğiniz ve kredi notu sorgulama servislerinin başına Findeks gelmektedir.

Ülkemizin önde gelen bankalarının ortaklığı ile kurulmuş kredi kayıt bürosu tarafından oluşturulan servis Findeks, finansal hizmet platformu olarak bilinmektedir.

Findeks kredi notu, bireylerin bankalarda kullandıkları tüm kredi hesaplarının hakkında bilgiler üzerine oluşturulmuştur.

Bu yüzden kredi kartı kullanmak isteyen Findeks kredi notu yüksek olan bireylerin kredi kartı kullanması oldukça kolaydır. Bu yüzden bireyler, kredi notlarını güncel olarak takip etmektedir.

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır?

Kredi notunun öneminden bahsettik, ücretsiz kredi notu hesaplaması yapılırken bazı veriler kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Yeni Kredi İçin Bankaya Başvuru Oranı %20
  • Bireysel Kredi ve Çeşitli Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30
  • Kredi Kartı Kullanım Yoğunluğu Oranı %15
  • Mevcut Hesap ve Borç Oranına Göre %25

Olarak belirlenmiştir. Ve diğer unsurların etki oranı ise  %10 olarak bilinmektedir. Yukarıda belirtilen unsurların eksikliği kredi notuna etki etmektedir. Findeks ile 4 TL karşılığında notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Ne Demektir? başlıklı makalemizde kredi notu kaç olmalı, kredi notu nasıl yükseltilir ve kredi notu ne demektir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık