Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenci Banka Hesabı Nasıl Açılır?

2 yıl önce
76 kez görüntülendi

Öğrenci  Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Öğrencinin banka hesabı ile ne işi olur demeyin. Evinden uzakta eğitim gören ve ailelerinin para göndermesi için bir hesaba ihtiyaç duyan lise ve üniversite öğrencilerinden tutun da burs alan pek çok öğrencinin banka hesabına ihtiyacı bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu durumlar her öğrencinin başından geçmesi muhtemel olaylardır fakat bunların yanı sıra yaptıkları stajlardan para alan ve kazandıkları paranın yatması için banka hesabı açması gereken öğrenciler de bulunmaktadır.

Öğrenci banka hesabı, öğrencilerin para biriktirmesine de olanak tanımaktadır. Öğrenciler yastık altı usül ile para biriktirmeye çalışmak yerine harçlıklarından arttırdıkları paraları kendi banka hesaplarına yatırarak daha güvenli bir şekilde para biriktirebilirler.

Banka Hesabı Açtırmak

Banka hesabı açtırmak zor bir işlem değildir fakat bazı teferruatları bulunmaktadır. Örneğin banka hesaplarının bankadan bankaya değişen şartlar altında yıllık ya da aylık hesap işletim ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler çoğu banka için sabittir fakat bazı bankalarda öğrenci hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Banka hesabı açtırmak isteyen öğrencilerin bu tarz işlemlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun dışında reşit olmayan yani 18 yaşından küçük tüm öğrenciler banka hesabı açtırabilmek için velileri ile birlikte bankaya gitmeleri gerekmektedir.

Öğrenci Banka Hesap Ücretleri

Öğrenci hesabı açtırmak için gerekenler; ikametgah belgesi ya da yurtta kalıyor belgesi, üniversite kimliği, nüfus cüzdanı ya da ehliyet ve ösym sınav sonucudur. Bu belgeler 18 yaşından büyük kişiler geçerlidir. Tüm bu belgelerle birlikte istediğiniz bir bankaya giderek öğrenci hesabı açtırabilirsiniz.

Öğrenci hesabı açan bankaların da birbirinden farklı avantajları bulunmaktadır. Örneğin, Akbank öğrenci hesabında hesap işletim ücreti kesilmez ve ailenden biri senin hesabına para gönderdiğinde ya da sen ailene para gönderdiğin zaman havale ücreti alınmaz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Risk Merkezi Nedir? başlıklı makalemizde kredi risk merkezi, kredi risk merkezi uygulaması ve kredi riske merkezi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Öğrenci Banka Hesabı Nasıl Açılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık