Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Başvurusu Reddedilince Neler Yapmalı?

2 yıl önce
88 kez görüntülendi

Kredi Başvurusu Reddedilince Neler Yapmalı?

Bankalar kazanç güden firmalardır. Bu yüzden aslında müşterisine kredi vermemek sizi üzdüğü kadar bankayı da üzmektedir. Bankaların bireye kredi verebilmesi için, bireyin kredi sicilinin temiz olması, kredi notunun yüksek olması ve olumlu özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Peki, kredi başvurusu reddedilmesi için ne gibi olumsuz özelliklerimizi hayatımızdan çıkarmalıyız?

En başta olmak üzere, yasal takibe düşmemiş olmanı gerekmektedir. Borçlarınızı ödemek için sürenizin geçmiş olması da sicilinizin bozuk olmasına neden olmaktadır. Ayrıca ödemediğiniz tutarın yüksek olması da kredi istediğiniz bankanın, kredinizi onaylamaması için bir nedendir.

Son dönemlerde bankaya çok hesap açtırmış olmanız ve limitleri kullanmanız hem kredi notunuzun düşmesine hem de sicilinizin bozuk olmasına sebebiyet vermektedir.

Kredi Reddedilmesine Engel Olan Olumlu Davranışlar

En çok sorulan sorulardan biri olan kredimin reddedilmemesi için ne yapmalıyım? Sorusu hepimiz için oldukça önemlidir.

Çünkü günümüzün global ekonomisi ve şehir hayatının bitmeyen masrafları nedeniyle hepimiz birer kredi ürünü kullanıcısıyız.

Bankanın sizlere kredi vermesi için düzenli ödemeler yapan bir birey olmanız şarttır. Bunun yanı sıra tarihi eski olan ve uzun süre kullanmış olduğunuz bir mevduat hesabına sahip olmanı gerekmektedir.

Ayrıca bankalar, altın, döviz vb. gibi hesaplara sahip olan bireylere ayrıcalık sağlamaktadır.

Kredi Alabilmek İçin Ne Yapmalıyım?

Eğer banka size kredi vermiyorsa tabi ki kredi alabileceğiniz yöntemler vardır. Kredi alabilmek için yapılması gerekenler;

  • Teminat Göstermek

Bankaya taşınır ya da taşınmaz, sizin adınıza olan bir varlığı teminat gösterebilirsiniz.

  • Kefil Göstermek

Bankaya güvendiğiniz ve size güvenen bir yakınınızı kefil gösterebilirsiniz. Ancak kefil gösterdiğiniz kişi evli ise eşinin izni olmak zorunda ve kefil olan kişinin kredi notu yüksek olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Düşük Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? başlıklı makalemizde düşük kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notu hesaplama ve kredi notumu nasıl yükseltirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredi Başvurusu Reddedilince Neler Yapmalı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık