Sponsorlu Bağlantılar

Kredibilite Nedir Nasıl Yükseltilir?

2 yıl önce
323 kez görüntülendi

Kredibilite Nedir Nasıl Yükseltilir?

Kredibilite Nedir, Kredibilite Nasıl Yükseltilir?

Bireysel ya da kurumsal olarak parasal durumların kontrol edilmesi ve yaşamın sürdürülebilmesi için kredibilite oldukça önemlidir.

Kredibilitenin yüksek olması kişi ya da kurumların bankalarla olan parasal ilişkilerinin de sürekliliğini sağlar. Peki kredibilite nedir, kredibilite nasıl yükseltilir? Bu sorunun cevabını verelim. Kredibilite, kredi siciliniz ve ödeme gücünüz anlamına gelmektedir. Bu durumun incelenmesi için banka kredi sicilinizi, önceki borçlarınızın ödenmişlik durumunu, mevcut malvarlığını inceleyerek kredibilitenizin yüksek olup olmadığını ön görür.

Bu analiz sonucu size ne kadar kredi verebileceğine karar verir ve bir üst limit belirlenerek parasal ilişkileriniz belirlenmektedir.

Kredibilite Nasıl Yükselir?

Kredibilitenin yükselmesi için kredili ürün kullanımlarınızın aksamadan devam etmesi gerekmektedir.

Düzenli ödemeler, hareketli hesaplar ve bankada az da olsa birikim ya da bireysel emeklilik gibi durumlar kredibilitenizi yükseltir. Kredibilitede amaç, ne kadar fazla ödeme gücünüzün olduğu ve maddi kaynaklarınızın ne kadar fazla olduğudur. Yani aslında çok paranızın olması kredibilitenizi de yükseltmektedir.

Kredi notunuzun yüksek olması, son yıllarda en önemli detaylar arasındadır. Bunun yanında kullandığını kredili ürünler ve önceki kredilerinizi ödeme durumlarınız da önemlidir.

Kredibilite Neden Düşer?

Kredibilite, kredi kartı ve kredilerinizi düzenli bir şekilde ödemediğiniz zaman düşer. Bu nedenle her zaman kredi notunuzu üst seviyelerde tutmaya özen göstermeniz önemlidir.

Ayrıca bir günlük gecikmelerin dahi kredi notunu etkileyebildikleri bilindiğinden, kredili ürünlerin zamanında ödenmesi önemlidir. Kredinizi vadesinden önce kapatmak, kredi kartlarınızın limitlerini sonuna kadar kullanmamak, her zaman size avantaj sağlar.

Kredibilitenin düşük olması bankacılık işlemlerinde size dezavantaj sağlar ve yükselmedi durumunda banka tarafından ciddiye alınırsınız. Ancak yine son noktayı banka koyacağı için, kredi verip vermeme kararı saklı kalmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Acil Borç Para Veren Tefeciler başlıklı makalemizde borç para veren tefeciler ve borç para veren tefecilerin numaraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredibilite Nedir Nasıl Yükseltilir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık