Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Değerleri Kaç Olmalı?

2 yıl önce
245 kez görüntülendi

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Değerleri Kaç Olmalı?

Kredi notu bankalar ile işlem yapabilmeniz size referans olan puandır. Geçmiş dönemlere ait yaptığınız finansal işlemler analiz edilerek size verilen puan ile bundan sonra yapacağınız ödemelerin düzenli olup olmayacağının çıkarılması olarak değerlendirilebilir.

Kredi çekmek istediğiniz zaman ilk olarak kredi notunuza bakılacaktır. Kredi notunuz kredi çekip çekemeyeceğinizi belirleyen en önemli etkendir. Eğer kredi notu düşük ise krediniz onaylanmayacaktır.

Kredi Notu Değerleri

Kredi notunun birbirinden farklı olmak üzere 5 adet derecesi vardır. Bunlar kredi notuna göre risk durumlarını açıklamaktadır. Kredi notu risk grupları;

0 İle 799 arasında kredi notunuz var ise kredi çekme ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Kredi notunuzun bu kadar düşük olmasının sebebi daha önce kredi kartı ödemelerinizi ve kredi ödemelerinizi geciktirmeli yapmış olmanız ya da hiç yapmamış olmanızdır. Bu grup En Riskli grubudur.

800 ile 1299 arasında kredi notunuz var ise kredi çekme ihtimaliniz vardır. Ancak kredi çekmek için kefil göstermeniz ya da bir malı ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu grup Orta Riskli gruptur.

1300 ile 1499 arasında kredi notunuz varsa kredi alma ihtimaliniz yüksektir. Bu grup Az Riskli grup olarak değerlendirilir. Aksi bir durum olmadıkça kefil ya da ipotek talebinde bulunulmaz.

1500 ile 1699 arasında kredi notunuz var ise kredi çekmeniz için hiçbir engeliniz yoktur. Bu grupta kredi kartı ve kredi ödemelerini geciktirmeden zamanında yapmış olan kişiler bulunmaktadır. İyi grup olarak adlandırılır.

1700 – 1900 arasında kredi notunuz varsa yine kredi çekmeniz için hiçbir engeliniz yoktur. En güvenilir grup bu gruptur. Çok İyi olarak değerlendirilir. Kredi kullanımında en rahat olan gruptur.

Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır sorunun cevabını verecek olursak kredi notunuz 1500 ile 1900 arasında ise zorlanmadan kredi kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İngbank Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde ing bank konut kredisi ve ingbank kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Değerleri Kaç Olmalı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık