Sponsorlu Bağlantılar

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

2 yıl önce
313 kez görüntülendi

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

Kredi Kayıt Bürosu kredi başvurularında bankalara puanlama ve risk analizi veren bir kurumdur. Yani siz bankaya başvuru yaptığınızda değerlendirme sürecinde, kredinizin onaylanıp onaylanmamasında kredi notu belirleyicidir. Kredi notu, birçok farklı ekene göre belirlenir:

  • Kredi kartı borç ödeme geçmişi
  • Kredi çekilmişse, ödemeleri
  • Kredi kartlarında limit ve borç durumu
  • Yasal takip ve kara liste durumunun olup olmadığı
  • Hâlihazırda kredi başvurusu olup olmadığı vs. kredi notunda etkilidir. Bu koşullar kapsamında risk raporu oluşturulur ve bankalara kredi risk durumu bildirilir. Puanlama yapılırken 0-1900 arası bir not vardır. 1400 ve daha aşağısı yüksek risk grubunu oluştururken 1450 ve daha yukarısı da düşük risk grubudur ve bu grubun kredi çekmesi daha kolaydır. Ancak bu not tek başına kredi almanızda belirleyici olmadığından ve bazı istisnai durumlar da yaşanabildiği için bazı bankalar kredi notu düşük olanlar için kredi

Fibabanktan Düşük Kredi Notu Olanlar İçin Kredi

Genel olarak yapılan değerlendirmelerin dışında bir yöntemle düşük kredi notu olanlara yönelik kredi veren Fiba Banka ihtiyaç kredisi imkânı sunuyor. Banka, kredi başvurusu yapan kişilere kefil şartıyla beraber kredi vermenin önünü açıyor. Bankanın istediği en önemli evrak kefile ait gayrimenkul tapusu ve bu tapu banka kontrolünde ipotek edilmeyecek şekilde sizin kredinizin garantisi olacak. Banka, 10 bin ₺ tutarına kadar, 24 ay vadeli, gelir belgesi şartı olmadan, 1,69 ve 1,79 arasında değişen faiz oranları ile 100-270 ₺ arasında değişen kredi komisyonuyla kredi veriyor.

Kredi Notu Yükseltmek

Kredi notunuz düşükse ve kefille kredi imkânı veren kredi fırsatından yararlanma durumunuz yoksa öncelikle KKB’den kredi notunuzu öğrenmeniz ve risk raporunuzu inceleyerek not yükseltme yoluna gitmeniz tavsiye edilir. Düzenli ödemelerle bir süre sonra yeniden kontrol sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Değerleri Kaç Olmalı? başlıklı makalemizde kredi çekmek için kredi notu değerleri kaç olmalı, kredi notu değerleri ve kredi notu risk grupları hakkında bilgiler verilmektedir.

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık