Sponsorlu Bağlantılar

Bana Kredi Çıkmaz Nasıl Kredi Alırım?

2 yıl önce
937 kez görüntülendi

Bana Kredi Çıkmaz Nasıl Kredi Alırım?

Öncelikle bankalardan kredi alabilmenin birçok yolu vardır. Kredi alabilmek için kefil ya da teminat gösteremiyorsanız bunun yerine kolay kredi veren bankalar aracılığıyla istediğiniz krediyi alabilirsiniz.

Bankalar kredi verirken bazı süreçlerden geçmektedir. Bu bankaların kendi şubesinden başlayıp genel müdürlüğe kadar ilerlemektedir. Bu süreçlerden başarılı geçmek için doğru belgeler hazırlamak gerekmektedir.

Kefilsiz ve teminatsız kredi alabilmek için yapılması gereken şeyler vardır.

Kefilsiz ve Teminatsız Kredi Veren Bankalar

Bankadan genel müdürlüğe kadar olan süreçte, kredi başvurusu yapmış kişinin Findeks Kredi Notu incelenir. Findeks Kredi Notu yüksek olan kişiler kefile ihtiyaç duymadan kredi alabilirler. Aldıkları kredinin hesaplarına geçmesi çok uzun sürmemekle birlikte ortalama yarım gün sürmektedir.

Ancak KKB puanı ya da Findeks Kredi Notu düşük olan kişiler için bu süreç olumsuz olmaktadır. Böyle durumlarda kişilerden kredi alabilmek için bankanın kendini güvence altına alabilmesi için kredi başvurusu yapan bireylerin teminat ya da kefil göstermesi zorunludur.

Kefil ve Teminatla Kredi Alabilmek

Kefilsiz ve teminatsız kredi alamıyorsanız son çarelerden biri de kefil ya da teminat göstererek kredi alabilmektir.

Kefil ya da teminatla nasıl kredi alırım? Diyorsanız; oldukça basit bir yöntemdir. Banka hesabınızda bir miktar para göstererek bankaya teminat göstermiş olursunuz. Ama öyle bir imkânınız yok ise çevrenizde size güvenen ve banka sicili kötü olmayan bir tanıdığınızı kefil gösterebilirsiniz.

Unutmayın ki kefil göstereceğiniz bireye bankanın güvenebilmesi gerekmektedir. Bu yüzden kefilinizin kredi borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu yüksek olan bir birey olması gerekmektedir.

Kefiliniz kredi ürünleri kullanan biri değil ise kefilinizin malı ya da üzerine bulunan herhangi bir şey teminat gösterilerek kredi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adıma Çekilmiş Kredi Var mı? başlıklı makalemizde adıma çekilmiş kredi var mı, adıma kredi çekildiğini nasıl öğrenirim ve kredi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bana Kredi Çıkmaz Nasıl Kredi Alırım? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. boyraz dedi ki:

    Yardımcı olur musunuz

Yorum Yaz


Yukarı Çık