Sponsorlu Bağlantılar

Adıma Çekilmiş Kredi Var mı?

2 yıl önce
635 kez görüntülendi

Adıma Çekilmiş Kredi Var mı?

Son dönemlerde vatandaşlık bilgilerinin çalındığına ve internet ortamında paylaşıldığına dair gelen bilgiler milyonlarca vatandaşın gözünü korkuttu ve haliyle panik yaşamalarına neden oldu.

Sızdırılan bu vatandaşlık bilgileri ile adınıza kredi çekilmiş mi çekilmemiş mi bunu sorgulayabilmeniz için bazı sistemler geliştirildi.

Adıma Kredi Çekilebilir mi?

Son dönemlerde kimlik sahteciliği ile dolandırıcılığın çok fazla yapıldığı ülkemizde insanların en önemli sorularından bir tanesi de adıma kredi çekilebilir mi? Eğer nüfus cüzdanınızı kaybettiyseniz ve polise haber vermemiş ya da gazete de ilan çıkartmadıysanız ya da bir başkası sizin ile ilgili detaylı bilgilere sahipse adınıza kısmen işlem yapabilmektedir. Bunların önüne geçmenin bir yolu da bankaya verdiğiniz telefon numarası bilgisidir. Herhangi bir bankadan adınıza yapılacak olan işlem onaydan geçmeden önce kısa mesaj yolu ile size bildirilir.

Adıma Kredi Çekilmiş mi Nasıl Öğrenirim?

Adıma kredi çekilmiş mi nasıl öğrenirim diyorsanız ve henüz bir cevap bulamadıysanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Adınıza herhangi bir kredi çekilip çekilmediğini banka banka dolaşarak öğrenemezsiniz ki bu imkânsızdır. Bunun yerine Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Risk Raporu ile adınıza kredi çekilip çekilmediğini anlayabilirsiniz. Aldığınız risk raporlarının yanlış ya da sahte olduğunu düşünüyorsanız yine Kredi Kayıt Bürosu aracılığı ile bunu kontrol edebilirsiniz.

Risk raporu genelde bankalar, sigorta şirketleri ve taksitli satış yapan yerler tarafından kullanılmaktadır.

Risk raporunu alabilmek için çalıştığınız bankaya bir ücret vermeniz gerekmektedir. Çünkü bankalar bu raporları müşterileri ile belli bir ücret karşılığında paylaşmaktadır. Hazırlanan yasalar gereğince hazırlanan risk raporları üçüncü şahıslar ile paylaşılamaz. Yani başkasının adına risk raporu alamazsınız ya da başkası sizin adınıza bu raporlara ulaşamaz.

Bir önceki yazımız olan Acil Borç Para Veren Tefeciler başlıklı makalemizde borç para veren tefeciler ve borç para veren tefecilerin numaraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Eric financee dedi ki:

    Kredilere ihtiyacın var mı İş kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel kredi, ev Kredi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız krediler, Risk sermayesi vs .. Veya bir banka veya bir banka tarafından bir krediyi reddettiniz mi? Herhangi bir nedenle mali kurum. Ben Bay Eric finans, borç vericiyim. Düşük ve hesaplı bir faiz oranıyla işletmeler ve bireylere borç verme % 3’lük faiz oranı. Ilgileniyorsanız? Bugün bize ulaşın ve kredinizi alın bugün.

Yorum Yaz


Yukarı Çık