Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Çekerken En Çok Kolaylık Sağlayan Bankalar

2 yıl önce
520 kez görüntülendi

Kredi Çekerken En Çok Kolaylık Sağlayan Bankalar

Kredi çekmek günümüzün mecburi ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Krediye ihtiyaç duymayan ya da kredi kartı kullanmayan kişilerin sayısı çok azdır. 2016 yılı itibariyle kredi çekme işlemleri de eski zamanlara kıyasla daha da kolaylaşmıştır.

Daha önceki yıllarda kredi çekmek sürekli kaçınılan ve mecbur kalınılan durumda en son başvurulan bir işlemdir. Bunun nedeni de kredilerin fazla faiz oranlarına sahip olması ve bu durumun kredi borcunu geri ödeme sürecinde çok zorluk çıkarmasıydı. Fakat günümüzde kredi çekmek çok kolay gerçekleşmektedir. Bankalar borç ödeme işlemleri için kişilere kolaylıklar sağlamakta ve faiz oranlarını da makul seviyelerde tutmaktadır.

Kredi Çekmenin Kolay Yolu

Kredi çekebilmek için kestirme bir yol bulunmamaktadır. Herhangi bir bankaya kredi başvurusunda bulunan herkes aynı işlemlerden geçerek değerlendirilmektedir.

Bir banka kredi başvurunuzu değerlendirirken kredi notunuza bakmaktadır. Kredi notunuz, 0 ile 1900 arasında değişen bir puandır ve kredi sicili göz önünde bulundurularak bu puanlama işlemi yapılır. Bu noktada bir yanlış anlaşılmayı netleştirmek istiyoruz. Kredi siciliniz sizin tüm banka işlemlerinizin yer aldığı bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı hiçbir zaman silinmez ve temizlenemez. Kredi notu ise dönemlik olarak kredi sicilinizdeki hareketlere göre şekillenmektedir. Örneğin 10 yıl önce kredi borcunuzu düzensiz bir şekilde ödediyseniz kredi notunuz kötü durumdadır fakat daha sonrasında borcunuzu tamamen kapatıp banka işlemlerinizi sorunsuz hallettiyseniz şu anda kredi notunuz tekrar kredi çekmeye ya da kredi kartı kullanmaya uygun notlardadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi veren banka başlığı altında belirli banka isimleri bulunmamaktadır. Eğer kredi notunuz kredi çekebileceğiniz miktarı karşılayabilecek kadar yüksek ise her banka size kredi verecektir.

Bir önceki yazımız olan Bana Kredi Çıkmaz Nasıl Kredi Alırım? başlıklı makalemizde kefil ve teminatla kredi alabilmek, kefilsiz teminatsız kredi veren bankalar ve nasıl kredi alırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Kredi Çekerken En Çok Kolaylık Sağlayan Bankalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık