Sponsorlu Bağlantılar

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

3 yıl önce
284 kez görüntülendi

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Günümüzde herhangi bir bankadan kredi çekme işlemi ne kadar kolay olursa olsun her kredinin geri ödemesi olmaktadır. Doğru borç ödeme planı yapılmadığı zaman bu borçların ödenmesi zorlaşmakta ve ödenmediği takdirde de borç sahibinin hapis cezası almasına kadar giden cezai işlemleri bulunmaktadır. Bu nedenle her banka sizin hesaplarınızdaki para hareketlerine, aylık gelirinize, üzerinize kayıtlı her türlü taşınabilir ya da taşınamaz mal varlığın değerlerine bakarak size kredi vermektedir.

Vadeli Kredi

Kredi, mantığı gereği toplu alınan ve sonrasında aylık olarak ödenen borçtur. Bu borcun büyüklüğüne göre bankalar size ödeme seçenekleri sunmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse, aylık 2000 lira maaş alıyorsanız yüzbin lirayı 12 ay geri ödemeli kredi halinde bankanın size vermesi mümkün değildir. 2000 liralık bir maaş ile bu borcun belirlenen sürede ödenemeyeceği bariz belli bir durumdur. Böyle bir durumda size verilecek kredi miktarı düşürülür ve 36 ay ya da 48 ay vade gibi daha uzun süreli ödeme seçenekleri sunulur yani borç ödeme işlemini garanti altına alabilmek için kredi verilirken sizin tüm mal varlığınız incelenir ve kişiye özel kredi oluşturulur.

Kredinin Onaylanması

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, bir bankanın istediğiniz miktardaki krediyi size vermemesinin sebepleri arasında sahip olduğunuz mal varlığının yetersiz olması olabilir. Bankalar, size kredi verebilmek için bu borcun geri ödenmesi konusunda garanti isterler. Riskli durum almayı sevmedikleri için de herhangi bir pürüz olması halinde kredinizi onaylamazlar.

Mal varlığın yetersiz olmasının yanı sıra kredi notu da kredi alabilmeniz konusunda etkili olan faktörlerden biridir. Düşük kredi notu, kredi alabileceğiniz miktarın düşük olmasına neden olmaz, hiç kredi alamamanıza neden olur. Bu nedenle bankalar ile olan ilişkileriniz başladığı andan itibaren ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların EFT Saatleri başlıklı makalemizde bankaların eft saatleri, bankaların eft saatleri ve ücreti ve eft nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık