Sponsorlu Bağlantılar

Düşük Kredi Notuyla Nasıl Kredi Alınır?

2 yıl önce
433 kez görüntülendi

Düşük Kredi Notuyla Nasıl Kredi Alınır?

Düşük kredi notu demek bireyin banka gibi finansal kurumlarda çok da iyi bir müşteri olmadığının göstergesi diyebiliriz.

Bireyler için kredi notu oldukça önemli olmakla beraber bankadan kolay kredi almak için birinci etken olmaktadır. Bireyin, ödemede gösterdiği dürüstlük, çok fazla banka başvurup ret cevabı almamış olması gibi önemli durumlar kredi notu yüksek olan bireylerde görülmektedir.

Ancak tabi ki düşük kredi notu olan bireyler de kredi alabilmektedir. Ancak kredi notu yüksek olan bireyler kadar rahat bir şekilde olmamaktadır.

Düşük Kredi Notu İle Kredi Almak İçin Ne Yapılmalı?

  • Teminat Göstermek

Öncelikle bireyin ‘teminat’ göstermesi gerekmektedir. Kredinin ödenme riskinin azaltılması için bankanın kendini güvence altına alma yöntemlerinden biri diyebiliriz. Krediye teminat göstermek isterseniz taşınır isterseniz taşınmaz mal ile sağlanabilmektedir.

Bankalar teminat gösterdiğiniz taşınmazı araştırması için eksper göndererek onun raporu sonucunda krediyi onaylar ya da onaylamaz.

  • Kefil Göstermek

Bir bakıma banka borcunu ödemeyen kişilerden, kendisini korumak adına bir kişinin kefil göstermesini istemektedir. Ancak gösterdiğiniz kefilde de belirli şartlar aranmaktadır.

Bu şartlardan en önemlisi; kredi notunun yüksek olmasıdır. Düşük kredi notu ile kredi çekmek için kefil gösteriyorsanız bankanın kefile güvenmesi gerekmektedir.

Kefilin, SGK kaydının olması ve yeterli bir gelire sahip olması gerekmektedir. Ayrıca kefil olacak birey evli ise eşinin bunu onaylaması gerekmekte ve bankada onayladığına dair belge imzalaması gerekmektedir.

  • Düşük Tutarlı Kredi Almak

Bankalar yüksek tutarlı kredi vermek için doğal olarak birçok şey istemektedir. Ancak siz gelirinize uygun kredi isterseniz kredi çekmek için kredi notu pek de dikkate alınmayabilir.

Bu yüzden gelirinizi aşmayan kredi çekmeniz hem banka adına hem de sizin adınıza daha az risk oluşturmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Ankara’da Kredi Kartsız Kefilsiz Altın Veren Kuyumcuların Telefon Numaraları başlıklı makalemizde ankarada taksitle altın satın almak, kefilsiz altın veren kuyumcuların telefon numaraları ve kredi kartsız kefilsiz altın satın almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık