Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Çekebilmek İçin Ne Gerekli

3 yıl önce
205 kez görüntülendi

Kredi Çekebilmek İçin Ne Gerekli

Kredi Çekebilmek İçin Ne Gerekli?

Ev almak, yeni bir iş kurmak, iş geliştirmek, acil ihtiyaçların giderilmesi, araç yenilemek ya da almak gibi birçok farklı nedenle banka kredi başvurusu yapılmaktadır. Başvurular belirli kriterlere göre değerlendirilir ve daha sonra onaylanır ya da onaylanmaz. Bu nedenle kredinin onaylanması için bazı şartların olması gerekir.

Kredi Çekebilme Şartları

Hali hazırda çalıştığınız iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmuş olmanız banka değerlendirmesini olumlu etkiler. Çünkü düzenli olarak kanıtlanabilir geliriniz olduğu düşünürler. Zaten kredi başvurusunda temel evraklardan biri gelir belgesidir. Bu belge yanında devamlılık sağlandığı zaman, kredinin düzenli ödenebileceği fikri oluşacaktır. Bunun yanında kredi kartı kullanım durumunuz ve eski kredi kartlarınızın düzenli ödenip ödenmediği de önemli bir belirleyicidir. Gecikme olmaması ve en az seviyede devam etmesi önemlidir. Üçüncü olarak eskiden kredi kartlarınızın yasal takip durumunun olup olmadığı önemlidir.  Kara liste veya benzeri durumlarda yeni kredi almak zorlaşır.

Kredi Notunun Etkisi

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu’nun kendi bünyesinde topladığı verilerden oluşturulan ve 0-1900 arasında seyreden nottur. Bu not sayesinde kredi risk durumu meydana çıkar. Yani puan 1400 altında olursa kredi riski fazla, 1450-1900 arasında olursa düşük risk olacaktır. Bu değerlendirme bankaların en fazla dikkat ettikleri noktadır. Puanlamada kredi kartlarının ödenme durumu, hali hazırdaki borçlar ve bankalarla geçmişte ve şu an yapılan tüm işlemler yer alır. Siz bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda kararın tamamını olmasa da ciddi bir kısmını bu not belirler. Bu nedenle başvuru yapmadan önce kredi notu öğrenme için kayıt bürosunu ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Böylece siz de beklenmeyen bir durumla karşılaşmazsınız ve eğer mümkünse kredi notunuzu yükselterek başvuru yaparsınız

Kredi Çekebilmek İçin Ne Gerekli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık