Sponsorlu Bağlantılar

Düşük Kredi Notuyla Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2 yıl önce
345 kez görüntülendi

Düşük Kredi Notuyla Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu yüksek olan bireylerin kredi alması oldukça kolaydır. Ancak kredi notu düşük bireylerin, kredi alması daha güçtür. Kredi notu, kredi geçmişinizin tümüne bakılarak verilir.  Kredi notu verilirken notu etkileyen en önem faktör kredi kartınıza ödediğiniz aylık miktardır.

Kredi notu 1 ile 1900 arasındaki değerlendirme sistemiyle bireysel kredi kullanan kişi değerlendirilir. Yani bireysel kredi kullanan kişilerin düşük kredi notu ile bankadan kredi alması güçleşmektedir.

Kredi Notunu Olumsuz Etkileyen Faktörler

Öncelikle bankalar ile ne kadar süredir ilişki içinde olduğunuz önemli bir etkendir. Yani uzun süre kredi kullanan ve düzenli ödemeler yapan bir kişinin kredi notu oldukça yüksek olmaktadır. Hatta bu kredi notu yükseltme taktiği olarak da görülmektedir.

Kredi notunu olumsuz etkileyen durumlar içinde bankalara sürekli kredi başvurusunda bulunmak ve kredinizin onaylanmaması da yer almaktadır. Bu yüzden bankalara sürekli başvurmayın. Ne kadar reddedilirseniz puanınız o oranla azalmaktadır.

Aynı zamanda kredi notunuz yüksek olduğunda istediğiniz kadar kredi alabiliyorsunuz. Ama kredi notunuz düşük olsa da kredi veren bankalar vardır.

Kredi Notu Düşük Olan Bireylere Kredi Veren Bankalar

Herkes için geçerli olmamakla beraber kredi notu düşük olana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar belirli bir faiz uygulayarak kredi vermektedir. Aylık periyot ile değişen faiz oranları tabi ki bankaya göre de değişmektedir.

Bu bankaları şöyle sıralayabiliriz; Finans Bank, Alternatif Bank, ING Bank, Halk Bankası, Tekstil Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Citibank, Denizbank, Odeabank, Anadolu Bank, Akbank ve HSBC olarak sıralanabilmektedir.

Özellikle ihtiyaç kredisi desteği veren bu bankalar bireylerin kredi notuna bakmadan kredi ürünleri sağlamaktadır. Dilerseniz şubeye giderek, dilerseniz internet üzerinden başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Şartsız Kredi İstanbul başlıklı makalemizde istanbul kredi veren yerler, kefilsiz şartsız kredi istanbul ve senetle kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık