Sponsorlu Bağlantılar

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

2 yıl önce
90 kez görüntülendi

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Kredi alırken uzun vadede geri ödeme yapmak taksit sayısını artırmakla beraber faiz oranlarını artırmaktadır. Yani bir borcun ödemesi ne kadar uzun olursa, sizin bankaya vereceğiniz para da uzun vadede şu anki gerçek borcunuzun neredeyse 1,5-2 katına denk gelecektir. Bir örnekle açıklarsak, sizin 40 bin liralık krediye ihtiyacınız varsa ve bankadan bunu aldıysanız, geri ödemesini yaparken bunu 24 ay yaptığınızdaki faiz oranıyla 36 ay geri ödeme miktarı arasında fark olacaktır. Şu anki koşullarda en fazla 48 aylık ödeme planlaması yapıldığı ve 60 aylık kredinin olmadığı bilinmektedir. Sadece ziraat bankası özel koşullar için 60 aylık geri ödeme imkânı sunmaktadır.

Engelliler İçin 60 Ay Vadeli Kredi

Ziraat Bankası, özel durumu olan engelliler için 60 ay vadeli kredi imkânı sunmaktadır. Bankadan alınan bilgilere göre bu krediden engelliler ve engelli çalıştıran iş yerleri yararlanabiliyor. Bu tür krediden yararlanmak isteyenlerin bankayla dorudan bağlantıya geçmesi gerekiyor. Ancak banka kredi koşulları ile ilgili alınan bilgiler bu özel şartlar dışında şu an için 60 ay vadeli taşıt kredisi alınamayacağı yönündedir.

48 Ay Vadeli Taşıt Kredileri

Kredi vadelerinin uzatılması her ne kadar uzun vadede zarar demek olsa da aylık ödemenin azalması anlamına geldiğinden birçok kişiyi cezp ediyor. Oysa süre ne kadar uzarsa, siz asıl borcunuzdan o kadar uzaklaşıyorsunuz. Ancak yine de bunu göze alanlar için uzun vadede borç ödeme adına planlamalar yapılıyor. Belki 60 ay değil ama vade süresinin 48 aylık çıkarılması bazıları için 4 yıllık kredi esareti demek oluyor. Ertelenebilir satın alma işlemlerini avantaja çevirmek için 48 ay ödeme ile taşıt kredisi konusunu yeniden değerlendirmek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde borç transferi nedir, kredi kartı borcu taksitlendirme ve kredi kartı borcu yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık